• +371 22109919
  • info@ksv.lv
  • Rīga, Latvija

Nosūcēji un gaisa pieplūde

Ventilācijas gaisa pieplūde – svaigs gaisa ieplūst telpā. Tas var notikt dabiski caur atvērtiem logiem vai durvīm, vai arī caur ventilācijas sistēmas ieplūdes atverēm.  Par gaisa pieplūdi vispareizāk iestrādāt gaisa pieplūdes vārstus sienās. Jo labāk nosiltināta ēka un jo labāki logi, jo gaisa pieplūdes izveidošana ir svarīgāka.

Ventilācijas gaisa nosūce – Par gaisa nosūci telpās mums jau rūpējas dažāda veida nosūcēji. Vannasistabas nosūcēji, vai virtuves nosūcēji. Šeit mums ir iespēja izmantot jau esošos nosūcējus lai nosūce strādātu uz visām telpām. Ja parūpējamies ka ir iespējama gaisa apmaiņa no kopējās dzīvojamās telpas uz nosūces punktiem, tad organizējot nosūci 24/7 mēs panākam, ka gaiss apmainas visās telpās gaisu ņemot no izbūvētām gaisa pieplūdēm.

Liela šādas sistēmas priekšrocība ir minimāla garuma gaisa vadi.  Tie nav jāiebūvē tik daudz, tajos mazāk krājas putekļi un zirnekļi.  Vienīgie gaisa vadi ir gaisa noplūdē, kur mums nav jāuztraucas par gaisa filtrēšanu un gaisa vadu tīrību tajos, jo viss nevajadzīgais gaiss tiek izmests ārā. Apvienojot dažādus ventilāciju sistēmu elementus ir iespējams panākt nedārgu un ļoti efektīvu ventilācijas sistēmu. Tā vietā lai mēģinātu atgūt siltumu (kā to dara rekuperatori) mēs cenšamies ventilāciju nodrošināt tikai nepieciešamā daudzumā un brīdī kad tas ir nepieciešams. Jebkura ventilācijas sistēma radīs siltuma zudumus, kur šajā gadījumā mēs ekonomiju panākam uz to ka sistēma ir daudz lētāka pie tās iegādes un uzstādīšanas. Sistēmas automatizēšana iespējama ar gaisa kvalitātes sensoriem un ar “Gudrās mājas” risinājumiem iespējams Ventilācijas sistēmu sabalansēt kā Jums tas nepieciešams.