• +371 22109919
  • info@ksv.lv
  • Rīga, Latvija

Rekuperatori

Centralizētu rekuperatoru sistēmu parasti izbūvē ēkās būvniecības laikā, jeb kapitālas pārbūves laikā. Mazāka izmēra centralizētos rekuperatorus ļoti veiksmīgi iespējams iebūvēt arī dzīvokļos to remonta laikā. Lai izbūvētu gaisa vadus pa visām telpām ir nepieciešams vismaz 80mm attālums starp dubultajiem griestiem, jeb iespēja ievietot gaisa vadus dekoratīvās kārbās. Pirms iekārtu uzstādīšanas nepieciešama plānošana. Atkarībā no Iekārtas ražotāja, ir jāievēro iekārtu specifikācijas, veiktspēja pa telpām, savietojamie montāžas materiāli. Jāpārliecinas ka montāža notiek pareizi un pēc tās veikšanas ir jāpārbauda un jānobalansē sistēma. Piedāvājam dažādu ražotāju iekārtas kuras var iegādāties un visus nepieciešamos materiālus lai sistēmu uzstādītu.

Pasūtot iekārtu pie mums, nodrošināsim sistēmas plānojumu un Jūsu montāžas materiālu sarakstu bez papildus samaksas.

VENTILĀCIJAS REKUPERATORI SALDA ar rotācijas siltummaini, dažādi modeļi ar veiktspēju no 430m3/h – 740m3/h
VENTILĀCIJAS REKUPERATORI TITON ar pretplūsmas siltummaini dažādi modeļi ar veiktspēju no 400m3/h – 640m3/h
VENTILĀCIJAS REKUPERATORI FLEXIT NORDIC ar rotācijas siltummaini, dažādi modeļi ar veiktspēju no 350m3/h – 490m3/h

Decentralizēti rekuperatori un to veidi Ventilācijas un gaisa apmaiņas sistēmas, kas palīdz uzlabot iekštelpu gaisa kvalitāti un daļēji saglabā siltumu no telpas gaisa apmaiņas procesā. 

Telpās, kur remonta darbi jau ir veikti, mēs piedāvājam risinājumus ar decentralizētu rekuperācijas sistēmu uzstādīšanu minimāli bojājot esošo remontu un panākot galveno rezultātu. Svaigu gaisu Jūsu telpās. Izmantojot decentralizētu sistēmu, galvenās priekšrocības ir vieglāka/ātrāka izbūve, mazāk aizņem vietu fiziski.

OERRE GHOST 160

OERRE GHOST 100 

 

ISTABAS REKUPERATORS TWINFRESH COMFO RA1-50 d150, 50 m3/h
Respiro 150, 60 m3/h, 3 ātrumi, līdz 16 iekārtu sinhronizēšana
Iekārta 60-80 sekunžu laikā (atkarībā no ražotāja)  maina gaisa plūsmas virzienu. Izplūdes laikā uzsilda siltummaini no telpas un siltummainis ieplūdes laikā uzkrāto siltumu atdod telpā. Šāda tipa iekārtas visevektīvāk strādā pāros. Kombinējot ciklus ar vairākām šādām iekārtām, iespējams arī sasniegt labus rezultātus telpu savienojošās telpās. Ar vienu šādu iekārtu pietiekama ventilācija ir tikai iespējama mazās telpās.
Gaisa plūsma notiek vienlaicīgi abos virzienos.Jaudīgākie modeļi sasniedz gandrīz 100 m3/h
 
Pieplūde un izplūde tiek organizēta pie pašas iekārtas. Iekārta ir montējama uz ārsienas, kur uz fasādi tiek izvadītas divas caurules. Lielākas jaudas decentralizētas sienas iekārtas sasniedz līz pat 200 m3/h ražību. Sienas iekārtas nodrošina arī labāku gaisa filtrāciju nekā sienās iebūvētās un ir ērtāk apkalpojamas.

Lai uzstādītu decentralizētu rekuperatoru, ir nepieciešams veikt šādus soļus:

  1. Izvērtējiet vietu, kur vēlaties uzstādīt rekuperatoru, un noteikt, kādas ir jūsu vajadzības attiecībā uz gaisa apmaiņu.
  2. Izvēlieties piemērotu rekuperatora modeli, ņemot vērā vajadzības, kas ir noteiktas pirmajā solī.
  3. Sagatavojiet vietu, kur tiks uzstādīts rekuperators, kas ietver gaisa kanālu uzstādīšanu un nepieciešamo elektrisko savienojumu veikšanu.
  4. Uzstādīt rekuperatoru saskaņā ar ražotāja norādījumiem un nodrošiniet, lai tas būtu pareizi pieslēgts gaisa kanāliem un elektrotīkliem.
  5. Veikt testēšanu, lai pārliecinātos, ka rekuperators darbojas pareizi un nodrošina vajadzīgo gaisa apmaiņu.
 

Decentralizētas rekuperācijas sistēmas, kas ir iebūvētas sienā un strādā ciklos, iesakām izvēlēties tādas kuras strādā pāros. Piemēram:

Attiecīgi pārus var izvietot telpās tā, lai gaisa apmaiņa notiktu visās telpās, kuras atrodas starp vienu un otru iekārtu. Decentralizētas sistēmas kuras vienlaicīgi nodrošina pieplūdi un noplūdi efektīvi strādās noteiktajā telpā. Ļoti svarīgi lai rekuperatoriem būtu aplikācija vai iespēja pieslēgties ar bez vadu savienojumiem ar datoru vai telefonu. Tas nepieciešams lai tālāk tos integrētu dažādos gudrās mājas risinajumos, pievienotu papildus funkcionalitāti ar scenārijiem un papildus sensoriem. Lietojot aplikācijas (arī tālvadības pultis) nav obligāta vajdzība iegādāties un uzstādīt iebūvējamus vadības paneļus.

Mēs uzstādam dažādu ražotāju decentralizētos rekuperatorus. Zemāk varat apskatīt populārākos no ražotājiem un izvēlēties sev piemērotāko.